Tarih Kültür Medeniyet Kulübü

Okullarda tarih alanında sosyal etkinlik çalışmaları kapsamında tarih kulüplerinin kurulması, sosyal etkinliklerin bu kulüpler aracılığıyla yürütülmesi, etkinlik temelli, öğrenci merkezli bir eğitim verilmesi ve tarihin okullarımızda sevdirilmesi için anlamlı bulunmuştur. Okullarımızda bu amaçla tarih öğretmenlerimizin rehberliğinde “Tarih, Kültür ve Medeniyet Kulübü” kurulması öngörülmüştür.

Tarih, Kültür ve Medeniyet Kulübünün çalışma alanları ve amaçları şunlar olabilir.

Özelde kendi okulumuzda ve yerelimizde, genelde ise Türkiye’de tarihin öğrenciler tarafından sevdirilmesi konusunda çalışmalarda bulunmak. öğrencilerimizde tarih bilincini, vatan, bayrak, millet sevgisini aşılamak, ortak paydası tarih olanları bir araya getirmek. tarihî ve kültürel mirasımıza karşı farkındalık oluşturmak, duyarlılık kazandırmak, yerel ve ulusal tarih gezileri düzenlemek, tarih sohbetleri yapmak, tarih ve kültür alanında projeler geliştirmek, tarih bilincinin yaygınlaşması amacıyla panel, konferans, çalıştay, vb faaliyetler planlamak, yayınlar hazırlamak, toplumla sosyal medya aracılığı ile paylaşmak.

Kulüp çalışmalarını kolaylaştırmak, bilgi ve birikimi paylaşmak, birlikte planlamak ve projelendirmek için tarih zümresine katılan öğretmenlerin ortak kullandığı TARİH KÜLTÜR MEDENİYET KULÜBÜ modülü oluşturulur.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ (12 Eylül 2019)

Made with Padlet
ANA SAYFA / TARİH ZÜMRESİ / TARİH-9 TARİH-10 / TARİH-11 / T.C. İNKILAP TARİHİ-12 / TKMT / ÇTDT / TYT / AYT / KPSS /
Tarih Zümresi Kararları
 Yıllık Planlar / Tarih Zümresi Etkinlikleri / Proje Ödevleri / Performans Ödevleri / Yazılı Yoklama ve Sınavlar / BEP Dosyaları / Tarih Öğretimi / Ders Kitapları / Tarih, Kültür, Medeniyet Kulübü / Mesleki Çalışmalar /
Tarih Zümresi Haftalık Bülten

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s