Tarih Zümresi Haftalık Bülten

Tarih Öğretmenleri için E-Bülten / 8 Mayıs 2021 Cumartesi / 36. Sayı

19. Haftada Tarih Zümresi (10-16 Mayıs 2021)

Değerli Arkadaşlar, “Öğretmen İmecesi Tarih Zümresi” olarak çalışmalarımıza yıllık planımıza bağlı olarak devam ediyoruz. Yılın 19. haftası (10-16 Mayıs 2021) Ramazan Bayramı ve idari izinli olduğumuzdan ders yapılmayacak fakat biz yine de takvime uyarak göreceğimiz dersleri hazırladık ve değerli zümremizin kullanımına açtık. Bu dersler;

Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramının hayırla vesile olmasını diliyoruz. Sağlıcakla kalın.

İnsani ve ahlaki temel değerler ışığında İnsan odaklı uygulamalar geliştirmek, yapılan her faaliyeti tanımlayıp,  süreçlerle yönetilir hale getirmek ve  Ölçme değerlendirme sistemleri ile sürekli geliştirmek zorundayız.
Öğretmen İmecesi

20. Hafta için aşağıdaki konular üzerinde hazırlıklarımızı yapıyoruz.

Gelecek haftaki (17-23 Mayıs 2021) konularla ilgili siz de katkı verebilir, oluşturduğunuz konu/kazanımlara uygun materyallerinizi, dijital çalışmalarınızı, oyunlarınızı, etkinliklerinizi dijital panolar üzerinden ekleyebilirsiniz. Yıllık planımıza göre gelecek hafta işleyeceğimiz konu başlıkları şunlar olacak,

Değerli arkadaşlar, yayınlanan içerikler taslak olarak ve bir çok eksiklikleri ile beraber kullanıma sunulmaktadır. Siz değerli tarih öğretmenlerimizin katkısı ile geliştirilmesi beklenmektedir. İçerikler titizlikle kontrol edilmeli ve daha mükemmeli için tespit edilen eksiklileri tamamlanmalı, kazanım amaçlarına uygun düzeltmeleri yapılmalı, öneriler geliştirilmelidir. Ayrıca konu/kazanımlarla ilgili elinizde bulunan, faydasına inandığınız ve burada olmasını istediğiniz materyalleri her konu/kazanım sayfasının altında yer alan ek dijital panolarda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca sizleri, sürece katkı vermek, zümre çalışmalarımıza sahip çıkmak, daha iyisi ve mükemmeli için sorumluluk almaya davet ediyoruz. İşbirliği içinde sistemli ve odaklı çalışabilirsek, daha etkili ve amaca uygun sonuçlar üretebiliriz. Birlikte düşünüyor, tasarlıyor, üretiyor ve paylaşıyoruz. Bu çerçevede Öğretmen İmecesi Tarih Zümresi olarak her hafta sonu, cuma günleri, saat: 21.00‘de sanal platformlarda bir araya geliyor, haftalık zümre toplantımızı yapıyor, değerlendirmelerde bulunuyoruz.
(Katılım için Zoom Meeting ID: 840 254 3782 üzerinden, Passcode: imece)
Bir ucundan da sizin tutmanız bize güç verir. Daha çok değil, daha akıllı ve daha etkili olmaya, sorunlarımıza birlikte çözüm bulmaya çalışıyoruz. Haftaya görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Mehmet Köşk, Proje koordinatörü

2020-2021 İKİNCİ DÖNEM BAŞI OKUL TARİH ZÜMRESİ TOPLANTI KARARLARI


Made with Padlet

📞 BİLGİ, İLETİŞİM ve DESTEK İÇİN ARAYINIZ
Proje Koordinatörü Mehmet Köşk: :📧 mehmetkosk@gmail.com,  📞 0505 352 99 77
Proje çalışmaları içerisinde yer almanızı umuyor ve bir ucundan tutmanızı bekliyoruz.
Bunun için TARİH İMECESİ KATILIM FORMUNU doldurabilirsiniz.


Bu e-bülten, ÖĞRETMEN İMECESİ /Eğitim 4.0 Projesi kapsamında “Okul/İlçe/İl/Ülke genelinde tarih eğitimini planlamak ve koordine etmek, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, tarih eğitimi ile ilgi görüş ve öneriler geliştirmek, zümre arasında iletişim, uyum ve işbirliği sağlamak amacıyla Öğretmen İmecesi Tarih Zümresi tarafından oluşturulmuştur”
Çalışmalarımızda gönüllülük esastır.
ANA SAYFA / TARİH ZÜMRESİ / TARİH-9 TARİH-10 / TARİH-11 / T.C. İNKILAP TARİHİ-12 / TKMT / ÇTDT / TYT / AYT / KPSS /
Tarih Zümresi Kararları
 Yıllık Planlar / Tarih Zümresi Etkinlikleri / Proje Ödevleri / Performans Ödevleri / Yazılı Yoklama ve Sınavlar / BEP Dosyaları / Tarih Öğretimi / Ders Kitapları / Tarih, Kültür, Medeniyet Kulübü / Mesleki Çalışmalar /
Tarih Zümresi Haftalık Bülten

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s