Trend

Tarih Zümresi Modülü

Değerli arkadaşlar, Öğretmen İmecesi Tarih Zümresi olarak oluşturduğumuz, zümremizin temel ihtiyaçlarına odaklanan “Tarih Zümresi Modülü” işinize yarayabilir.

DEĞERLİ ZÜMRE ARKADAŞIMIZ.

Tarih Zümresi Modülü, ÖĞRETMEN İMECESİ /Eğitim 4.0 Projesi kapsamında “Okul/İlçe/İl/Ülke genelinde tarih eğitimini planlamak ve koordine etmek, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, tarih eğitimi ile ilgi görüş ve öneriler geliştirmek, zümre arasında iletişim, uyum ve işbirliği sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. 

Bu çalışmalar ile öğretmenlerimizin
– emek ve zaman israfını azaltan,
– lüzumsuz tekrarlardan kaçınan,
birlikte çalışmanın sinerjisi ile değerlere odaklanmış bir sistemle,


– zamanı etkin ve verimli kullanarak,
– öğrenciyle ilgilenecek daha fazla zaman bulmasını,
bir değer olarak öğrencisi olan insana daha fazla odaklanmasını bekliyoruz. 

Ders İmecesi ile ortaya konan planlar, materyaller öğretmenleri luzumsuz tekrarlardan kurtarmak ve israfı önlemek için olup, olduğu gibi birebir uygulanacak bir kalıp değildir. Ders işlenirken, öğretmenin bilgisi, yeteneği, dersin işleneceği sınıfın düzeyi, hazır bulunuşluluğu, fiziki ortamlar, kullanılan dijital araçlar, değişen şartlar vb. faktörler göz önüne alınır. 

Öğretmen sistem içinde hazır bulduğu, eleştiriye tabii tutulmuş, bir çok defa denenmiş, planlar, materyaller ve ölçme araçlarıyla  ustalığını, sanatını gösterir. Ders işlenişi ile ilgili tespitlerini, öğrenci yaklaşımlarını, öğrenmenin gerçekleşme düzeyini vb. sistemde hazır olan  araçlarla “Ders İmecesi Ekipleri”ne dönüt verir. 

2021-2022 Tarih Zümre Kararları ve Yıllık Planları

TARİH ZÜMRESİ DERS MODÜLLERİ

DEMOKRASİ ve İNSAN HAKLARI Lise seçmeli dersleri 9, 10, 11, 12 (1)

Görüş, öneri ve eleştirileriniz bizim için bir gelişme fırsatıdır. Lütfen yorumlarınızı yazınız...

Başa dön tuşu