Eğitici Oyunlar, Bulmaca Hazırlama

Wordwall

Kendi öğretim kaynaklarınızı yaratmanın kolay yolu. Sınıfınız için özel etkinlikler yapın.

Sınavlar, eşleşmeler, kelime oyunları ve çok daha fazlası.

Learning Apps

LearningApps.org, etkileşimli ögelerle eğitim ve öğretim süreçlerini desteklemek için yapılmış bir 2.0 Web uygulamasıdır. Mevcut ögelere yeni içerikler verilebilir, kullanıcılar tarafından online yeni öge oluşturulabilir, gerekirse ögeler yeniden şekillendirilebilir. Amaç tekrardan kullanılabilen ögelerin bir araya getirilmesi ve kamuoyunun hizmetine sunulmasıdır. Uygulama diye adlandırdığımız (İngilizcesi App) bu ögelerin aynı sebepten dolayı ne belli sabit bir çerçevesi bulunmakta ne de somut bir pedagojik kalıp içine sokulmaktadır. Bundan ziyade bu ögelerin dijital ortamda etkileşimli olmasında özen gösterilmiştir. Bu anlamda söz konusu ögeler içeriği kesinleşmiş ve tamamlanmış konular sunmuyor; aksine kullanıcı tarafından farklı ders ortamına entegre edilmeye imkan tanımaktadır.

Actionbound

Akıllı telefonlar ve tabletler için mobil maceralar ve etkileşimli kılavuzlar oluşturun

Wheel Decide

Wheel Decide, karar verme, ödül çekilişleri, çekilişler, oyunlar ve daha fazlası için kendi dijital tekerleklerinizi oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir çevrimiçi döndürme aracıdır. Çarklarımıza göz atın ve hayatınızı rastgele hale getirmek ve yanlış cevabı olmayan kararlar vermek için döndürün.

Educaplay

Educaplay’i en eksiksiz oyunlaştırma aracı olarak kullanmaya başlayınEğitim etkinlikleri oluşturun ve paylaşın, bunları zorluklarda gruplandırın, kaynaklarınızı dışa aktarın ve herhangi bir cihazda kullanın

Jigsaw Planet

Ücretsiz yapboz, bulmaca aracı

Quizlet

öğrenmenizi sağlayacak kartlardan tarihi anlamanızı kolaylaştıran oyunlara kadar istediğiniz zorlukların üstesinden gelmek için çeşitli araçlar kullanabilirsiniz.

Crossword Labs

Crossword Labs, bir bulmaca üreticisidir. Çevrimiçi çapraz bulmaca oluşturmanın, yazdırmanın, paylaşmanın ve çözmenin en basit ve en hızlı yolu. Ve kullanımı ücretsiz! Reklam yok, filigran yok ve kayıt gerekmiyor. Bir milyondan fazla bulmaca yapıldı!

Cram

Bilgi Kartları ve Yazma Yardımı için Tek Durak Noktası

Kavramları anlamanıza, önemli bilgileri öğrenmenize ve iyi araştırılmış ödevleri parmaklarınızın ucunda teslim etmenize yardımcı olacak kaliteli kaynaklar bulun! Sizin gibi öğrenciler tarafından gönderilen binlerce denemeye ve bilgi kartına erişebileceğiniz Cram ile işaretleme ilhamınızı güçlendirin.

Tarsia

Mektepp ezberci çocuklar yetiştirmek istemeyen, öğrencilere faydalı olmak için her türlü yolu deneyen öğretmenlerin oluşturduğu dijital bir paylaşım alanıdır. Öğretmenler, öğrencinin birebir içinde olduğu ders içi etkinlikleri ve içerikleri burada bulurlar. İsterlerse kendi etkinliklerini paylaşabilirler.

Başa dön tuşu