WEB 2.0 ARAÇLARI

Web 2.0 araçları nedir?

Web 2.0 ilk olarak O’Reilly Media tarafından 2004’de kullanılmıştır ve Mono internet olarak kullanılan web 1.0’ın yerini almıştır. Web 1.0 da bütün veri paylaşımları tek bir ana bilgisayardan diğer kullanıcılara ulaşırken, Web 2.0’da paylaşım bütün kullanıcılar arasında gerçekleşmektedir. Bu durum iletişim , veri paylaşımı, sosyal medya araçlarının gelişimine yol açmış ve Eğitim, Ekonomi, Bilim ve projelere global boyutlar kazandırmıştır ve bilgi üretiminin ve paylaşımının hızlanmasına yardımcı olmuştur. Devamı..


WEB 2.0 ARAÇLARI ve EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SİTELER

Eğitim Araçları
https://egitimaraclari.net/

Eğitimde Teknoloji

Eğitim ve teknolojinin buluştuğu noktada rehberlik etmek üzere harekete geçtik. İdareciler ve öğretmenlere eğitim teknolojilerini müfredatlarına entegre etmelerinde destek veriyoruz.
Eğitimde Teknoloji

Web 2. 0 Araçları Sitesi

Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: web2-araclari.png

Web 2.0 aracını merak edenlere bu siteyi önerdik hep. Çünkü gönüllülükle hazırlandığını, ticari maksat güdülmeden, gönülden , gönüllere ulaşması için uğraşıldığını biliyoruz.

Web 2. 0 Araçları Sitesi

EĞİTİM ve TEKNOLOJİ

https://www.protopars.com/

Protopars; Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri (BÖTE) bölümünde kurulmuş bir gruptur.
Site içerisinde bulunan alanlarda çalışmalar yapılıp takipçilerimizle paylaşılacaktır. Hedeflenilen paylaşım alanları olarak eğitim, teknoloji, akademi belirlenmiştir.  Ayrıca haftanın enleri kapsamında kitap, web site, yotuber ve web 2.0 araçları tanıtılacaktır.

GENÇ BEYİNLER

Hep birlikte teknolojiyi doğru kullanıyor, doğru şekilde öğreniyoruz. Öğrendiklerimizi sizlerle ücretsiz şekilde paylaşmak, bilgilendirmek ve hep birlikte öğrenmek gayemiz. Ne mutlu her daim öğrenme arzusunu diri tutabilene.. gencbeyinler.net


Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bu anın çok önemli bir potansiyel gücü vardır.

Doğan Cüceloğlu

EĞİTİM ÇANTASI

Eğitim Çantası, eğitsel teknolojilerin tanıtılmasını amaçlayan sosyal bir web sitesidir. EĞİTİM ÇANTASI

https://padlet.com/mehmetkosk/oy18xsz3fvbeoz2o
Başa dön tuşu
Skip to content