ÖĞRETMEN İMECESİ

9. İLETİŞİM PLANI

9. İLETİŞİM PLANI

Günümüzde bilgiye erişim kolaylaştığı gibi hedef kitleye ulaşmak da aynı ölçüde kolaylaşmıştır. Hedef kitleye ulaşmanın önünde aşılamayacak türden engeller iletişim teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak büyük ölçüde ortadan kalkmıştır. İnternetin yaygınlığı, kolaylığı ve ucuzluğu proje için oldukça önemli olan çift yönlü iletişimi maksimum düzeyde gerçekleştirme fırsatı sunmaktadır.

Uygulama aşamasında en önemli hususlardan biri düzenli kontrol ve gözden geçirmelerin yapılmasından geçmektedir. projenin başarısı faaliyetlerin sonuçları dikkate alınarak hedef kitlede istenen değişim ve dönüşümün ne kadar yaşandığı ile doğrudan ilişkilidir. Geri bildirimlerin etkin yönetilmesi için; projenin uygulanması aşamasında tüm paydaşlarla açık, şeffaf ve güvene dayalı iletişim kurulması esastır. Doğrudan iletişim için bütün proje paydaşlarının bir arada bulunduğu dijital platformlar oluşturulmuştur. 

Proje sayesinde yaratılan etkinin izlenmesinde paydaşların sürece katılmaları ve proje ekibi dışından akademisyenler tarafından değerlendirilmesi önemlidir. Projenin uygulama sürecinde, belli periyotlarda yapılan yüz yüze görüşmeler ve değerlendirme toplantıları, projenin yolunda gidip gitmediğini tespit etmek için etkili bir yöntemdir. Yapılan toplantılarda standart tutanaklar tutulması, tutanakların tüm paydaşlarla paylaşılması, iletişimin sağlıklı yürütülmesi ve proje arşivi oluşturulması önemlidir. 

İletişim platformları

  1. Whatsapp Grubu
  2. Google Drive Uygulamaları 
  3. Ders Modülleri (Google Sites)
  4. Sanal Sınıflar (Google Classroom) 
  5. Facebook Sayfası
  6. İnstagram Hesabı
  7. Twitter Hesabı
  8. Web Sitesi (ogretmenimecesi.com)
  9. E-Öğrenme Sistemi (Canvas LMS) 

ÖĞRETMEN İMECESİ /Eğitim 4.0 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Yorumlarınız, görüş, öneri ve eleştirileriniz bizim için bir gelişme fırsatıdır.

Başa dön tuşu

ÖĞRETMEN İMECESİ /Eğitim 4.0 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Skip to content