TARİH ÖĞRETMENLERİ İÇİNTARİH ZÜMRESİ
Trend

2023-2024 Tarih Zümresi Kararları

TARİH ZÜMRESİ KARARLARI

2023-2024 eğitim-öğretim 2. dönemi hayırlı olsun. Kolay gelsin

Zümre toplantıları; eğitim kurumlarında işbirliğini ve koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen önemli etkinliklerden biridir. Öğretmenler arasındaki iletişimi artırmak, ortak hedeflere yönelik çalışmaları koordine etmek ve eğitim programlarını değerlendirmek için düzenlenen bu toplantılar, öğretim sürecinin etkin bir şekilde yürütülmesine katkı sağlar.

2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TARİH ZÜMRESİ KARARLARI

Öğretmen İmecesi Tarih Zümresi olarak çalışmalarımıza esas aldığımız zümre kararlarını ve zümre tutanaklarını burada bulabilirsiniz.

Zümre kararları indirilerek okul, ilçe veya il zümresi olarak,  okulun, ilçenin veya ilin ihtiyacına göre özelleştirilir. Eksiklikler tamamlanır, fazlalıklar atılır. Kolay gelsin. Öğretmen İmecesi, Tarih Zümresi

EĞİTİM KURUMLARI (OKULLAR) TARİH ZÜMRE TOPLANTILARI

Eğitim kurumları sene başı tarih zümre toplantıları Sene başı öğretmenler kurulu toplantılarını takip eden işgününde yapılır. Zümre kararlarını aşağıdaki bağlantı üzerinden yeniden düzenlenebilir word dosyası olarak indirebilir ve istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

2023-2024-1-Sene-basi-Ogretmen-Imecesi-Tarih-Zumresi-Toplanti-Tutanagi-ve-Alinan-Kararlar-Yeniden düzenlenebilir word dosyasıİndir

Google Dokümanlar üzerinde Sizden gelen tekliflerle düzenleme devam ediyor. Siz de aşağıdaki bağlantıyı takip ederek yorumlarınızla tarih zümre kararlarına katkıda bulunabilirsiniz.
Mehmet Köşk, Öğretmen İmecesi

2023-2024 Eğitim-öğretim Yılı Sene Başı Okul Tarih Zümre Toplantısı Tutanağı ve Alınan Kararlar TASLAK

2023/2024 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Dönem Başı Okul Tarih Zümre Öğretmenleri Toplantı Tutanağı TASLAK

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı, Sene Sonu Okul Tarih Zümre Toplantısı Tutanağı ve Alınan Kararlar

İLÇE TARİH ZÜMRESİ KARARLARI

Toplantılar, ilgili il/ilçe millî eğitim müdürü veya müdürün görevlendireceği il/ilçe millî eğitim müdür yardımcısı/şube müdürünün koordinatörlüğünde ve her bir zümre toplantısı zümre başkanının başkanlığında ilgili alandaki bir eğitim kurumu müdürü/müdür yardımcısının gözlemci olarak katılımı ile yapılır. Ancak eğitim kurumu müdürü/müdür yardımcısı oylamalara katılamaz. Kararlar oy çokluğuyla alınır. Eşitlik hâlinde zümre başkanının katıldığı görüş kabul edilir. Alınan kararlar il/ilçe millî eğitim müdürünün onayından sonra uygulamaya konulur ve eğitim kurumlarına duyurulur. Ayrıca toplantı tutanağı, toplantıya katılmayanlar da dâhil tüm üyeler tarafından imzalanır ve il/ilçe millî eğitim müdürlüğünce saklanır.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı, İlçe Tarih Zümresi İkinci Dönem Başı Toplantı Tutanağı

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı, Sene Sonu İlçe Tarih Zümresi Değerlendirme Toplantı Tutanağı

İL TARİH ZÜMRESİ KARARLARI

Toplantılar, ilgili il millî eğitim müdürü veya müdürün görevlendireceği il millî eğitim müdür yardımcısı/şube müdürünün koordinatörlüğünde ve her bir zümre toplantısı, zümre başkanının başkanlığında ilgili alandaki bir eğitim kurumu müdürü/müdür yardımcısının gözlemci olarak katılımı ile yapılır. Ancak eğitim kurumu müdürü/müdür yardımcısı oylamalara katılamaz. Kararlar oy çokluğuyla alınır. Eşitlik hâlinde zümre başkanının katıldığı görüş kabul edilir. Alınan kararlar il millî eğitim müdürünün onayından sonra uygulamaya konulur ve ilçelere duyurulur. Ayrıca toplantı tutanağı, toplantıya katılmayanlar da dâhil tüm üyeler tarafından imzalanır ve il millî eğitim müdürlüğünce saklanır.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı, İkinci Dönem Başı İl Tarih Zümresi Toplantı Tutanağı ve Kararları

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı, Sene Sonu İl Tarih Zümresi Toplantı Tutanağı ve Kararları

MEB EĞİTİM KURULLARI ve ZÜMRELERİ YÖNERGESİ

Eğitim Kurumları (Okul) Tarih Zümresi çalışmaları;

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları ve Zümreler Yönergesi (27/08/2019 tarihli ve 15362682 sayı) kapsamında

ÖĞRETMEN İMECESİ /Eğitim 4.0 Projesi Tarih Zümresi tarafından işbirliği içerisinde yapılmaktadır.

ÖĞRETMEN İMECESİ, Tarih Zümresi çalışmaları kapsamında “Okul/İlçe/İl/Ülke genelinde tarih eğitimini planlamak ve koordine etmek, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, tarih eğitimi ile ilgi görüş ve öneriler geliştirmek, zümre arasında iletişim, uyum ve işbirliğini sağlamak amaçlanmaktadır.

Bu çerçevede Tarih zümresi okul, ilçe ve il zümresi kararlarını birlikte işbirliği içinde, ortak akılla oluşturmak istiyoruz. Bunun için zümre kararlarını oluşturacak gündem maddeleri ile ilgili görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Görüş ve önerileriniz 2023-2024 Eğitim-öğretim Yılı Sene Başı Okul Tarih Zümre Toplantısı Tutanağı ve Alınan Kararlar da yer bulacaktır. 

Birlikte düşünüyor, tasarlıyor, üretiyor ve paylaşıyoruz. 

TARİH ZÜMRESİ HAFTALIK TOPLANTILAR

Öğretmen İmecesi Tarih Zümresi Haftalık Değerlendirme Toplantısı katılım bilgileri
Tarih ve zaman: Her hafta Cuma günleri, Saat: 22.00’de başlar, 22:40’da biter (Toplantı süresi 40 dakikayı geçemez.)
Katılımcılar: Öğretmen İmecesi Tarih Zümresi üyeleri ve gönüllüleri,
Katılım, Bağlantı Şekilleri:
Aşağıdaki zoom bağlantısı üzerinden doğrudan toplantıya katılabilirsiniz

https://us04web.zoom.us/j/8402543782?pwd=bndVcXlwbFUzMHM0eXFCaXBuZGZ5dz09

Veya Zoom ID ve şifreyi girerek te katılım sağlayabilirsiniz.
Meeting ID: 840 254 3782 üzerinden, Passcode: imece

DESTEK, KATKI ve DEĞERLENDİRMELERİNİZİ BEKLİYORUZ.

Tarih zümresi toplantı ve kararları ile ilgili dosya, doküman, sunum, slayt, ses, görüntü, fotoğraf, video, vb. her şeyi aşağıdaki sanal duvarda (Padlet) paylaşabilir, görüş ve düşüncelerinizi belirtebilir, yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz. Yapacağınız tek şey + ya tıklayıp sonrasında istediğinizi panoya eklemek. Birlikte düşünüyor, tasarlıyor, üretiyor ve paylaşıyoruz. Öğretmen İmecesi

Padlet ile yapıldı

ANA SAYFA / TARİH ZÜMRESİ / TARİH-9 / TARİH-10 / TARİH-11 T.C. İNKILAP TARİHİ-12 / TARİH SEÇMELİ DERSLERTYT AYT KPSS / DYK / Tarih Zümresi Kararları Yıllık Planlar / Tarih Zümresi Etkinlikleri / Proje Ödevleri Performans Ödevleri / Yazılı Yoklama ve Sınavlar / BEP Dosyaları / Tarih Öğretim Programları  Tarih Zümresi Haftalık Toplantı

Daha Fazla Göster

2 Yorum

Yorumlarınız, görüş, öneri ve eleştirileriniz bizim için bir gelişme fırsatıdır.

Başa dön tuşu
Skip to content