TARİH ÖĞRETMENLERİ İÇİNTARİH ZÜMRESİTürk Kültür ve Medeniyet Tarihi

Tarih Kültür Medeniyet Kulübü

Tarih Kültür Medeniyet Kulübü

Okullarda tarih alanında sosyal etkinlik çalışmaları kapsamında tarih kulüplerinin kurulması, bu kulüpler aracılığıyla etkinliklerin yürütülmesi, öğrenci odaklı bir eğitim verilmesi, tarihin okullarda sevdirilmesi amacıyla önemli bulunmaktadır. Bu doğrultuda, tarih öğretmenlerinin rehberliğinde “Tarih, Kültür ve Medeniyet Kulübü” kurulması önerilmektedir.

Kulübün hedefleri arasında öğrenciler arasında tarih bilincini artırmak, vatanseverlik ve kültürel değerlere olan sevgiyi aşılamak, tarihi ortak bir payda olarak benimseyenleri bir araya getirmek, tarihi ve kültürel mirasa karşı farkındalık yaratmak, yerel ve ulusal tarih gezileri düzenlemek, tarih üzerine sohbetler yapmak, projeler geliştirmek, paneller, konferanslar, çalıştaylar gibi etkinlikler planlamak ve yayınlara katkıda bulunmak yer almaktadır.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARI SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ (12 Eylül 2019)

DESTEK, KATKI ve DEĞERLENDİRMELERİNİZİ BEKLİYORUZ.

Ünite ile ilgili dosya, doküman, sunum, slayt, ses, görüntü, fotoğraf, video, vb. her şeyi aşağıdaki sanal duvarda (Padlet) paylaşabilir, görüş ve düşüncelerinizi belirtebilir, yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz. Yapacağınız tek şey + ya tıklayıp sonrasında istediğinizi panoya eklemek. Birlikte düşünüyor, tasarlıyor, üretiyor ve paylaşıyoruz. Öğretmen İmecesi

Made with Padlet

ANA SAYFA / TARİH ZÜMRESİ / TARİH-9 / TARİH-10 / TARİH-11 / T.C. İNKILAP TARİHİ-12 / TKMT / ÇTDT / TYT / AYT / KPSS / DYK / Tarih Zümresi Kararları / Yıllık Planlar / Tarih Zümresi Etkinlikleri / Proje Ödevleri / Performans Ödevleri / Yazılı Yoklama ve Sınavlar / BEP Dosyaları / Tarih Öğretimi / Ders Kitapları / Tarih, Kültür, Medeniyet Kulübü / Mesleki Çalışmalar / Tarih Zümresi Haftalık Toplantı

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Tarih öğretmenleri okullarında diğer kulüp çalışmalarından daha çok özellikle Tarih Kültür Medeniye kulübünü kurmalı, tarih öğretimi ile ilgili bir takım çalışmaları kulüp bünyesinde alarak etkinliğimizi biraza daha genişletebiliriz diye düşünüyorum.

Yorumlarınız, görüş, öneri ve eleştirileriniz bizim için bir gelişme fırsatıdır.

Başa dön tuşu
Skip to content